Momester Nasal aerozol do nosa 50 mg - 60 dawek

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 21,92 zł 21.92
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Momester Nasal aerozol do nosa 50 mg - 60 dawek 

Aerozol do nosa Momester Nasal to lek łagodzący objawy sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, nazwanego także katarem siennym. Lek zawiera mometazonu furoinian, będący kortykosteroidem i po podaniu donosowym łagodzi między innymi takie objawy, jak: uczucie zatkanego nosa, kichanie czy świąd. Produkt leczniczy jest przeznaczony dla osób dorosłych. 

SKŁAD: 

Substancją czynną leku jest mometazonu furoinian (Mometasoni furoas).

1 dawka leku dostarcza 50 mikrogramów mometazonu furoinianu.

Substancje pomocnicze:benzalkoniowy chlorek, roztwór; glicerol; polisorbat 80; celuloza mikrokrystaliczna; karmeloza sodowa; kwas cytrynowy jednowodny; sodu cytrynian; woda oczyszczona. 

DAWKOWANIE: 

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek podaje się do nosa. Złagodzenie objawów może wystąpić po 12 godzinach od podania pierwszej dawki leku, ale pełny efekt terapeutyczny pojawia się po 2 dniach stosowania aerozolu.

Zwykle u osób dorosłych, w wieku powyżej 18 lat, podaje się 2 dawki aerozolu do każdego otworu nosowego raz dziennie.
Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli po 14 dniach nie ma poprawy. 

DZIAŁANIE: 

Działanie leku Momester Nasal polega na zmniejszeniu obrzęku oraz podrażnienia błony śluzowej nosa. Dzięki temu aerozol łagodzi objawy kataru siennego, który jest reakcją alergiczną na pyłki drzew, chwastów, traw czy zarodników grzybów i pleśni. Lek łagodzi kichanie, uczucie zatkanego nosa, swędzenia oraz ogranicza ilość wydzieliny z nosa. 

WSKAZANIA: 

Momester Nasal podaje się w leczeniu objawów zdiagnozowanego przez lekarza sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (inaczej nazywany sezonowym alergicznym nieżytem nosa lub katarem siennym) u osób dorosłych w wieku od 18 lat. 

PRZECIWWSKAZANIA: 

Przeciwwskazaniem do zastosowania leku Momester Nasal jest uczulenie na furonian memetazonu albo którykolwiek z pozostałych składników. Leku nie należy stosować u osób z niewyleczonym zakażeniem nosa oraz u osób po niedawno przebytym  zabiegu chirurgicznym w okolicach nosa czy po jego urazie. 

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE: 

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Często występujące działania niepożądane : ból głowy, podrażniony nos albo ból gardła, kichanie, krwawienie z nosa, owrzodzenie błony śluzowej nosa, zakażenie górnych dróg oddechowych.

Częstość nieznana: wzrost ciśnienia w gałce ocznej (jaskra) i (lub) zaćma powodujące zaburzenia widzenia, uszkodzenie przegrody nosowej oddzielającej nozdrza, zaburzenia smaku i węchu, nieostre widzenie. 

OSTRZEŻENIA I ŚRODKI OSTROŻNOŚCI: 

Przed zastosowaniem leku Momester Nasal należy skonsultować się z lekarzem, w przypadku pacjentów chorujących (w przeszłości lub obecnie) na gruźlicę, z jakimkolwiek innym zakażeniem czy u osób z mukowiscydozą.

Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli u pacjenta wystąpi nieostre widzenie lub inne zaburzenia widzenia.

Długotrwałe przyjmowanie dużych dawek kortykosteroidów w formie aerozolu donosowego może spowodować działania niepożądane wywołane wchłanianiem się leku w organizmie.

Momester Nasal zwiera chlorek benzalkoniowy, który może wywoływać podrażnienie albo obrzęk nosa, szczególnie przy długotrwałym stosowaniu. 

STOSOWANIE INNYCH LEKÓW: 

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Momester Nasal może powodować interakcje z:

  • innymi kortykosteroidami,
  • rytonawierm, kobicystatem.

Nie wykazano, aby aerozol wchodził w interakcje z przeciwuczuleniową loratadyną 

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ: 

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. 

STOSOWANIE LEKU U DZIECI I MŁODZIEŻY: 

Nie stosować leku Momester Nasal u dzieci oraz młodzieży w wieku poniżej 18 lat. 

PODMIOT ODPOWIEDZIALNY:

Polpharma
Bobrowiecka 6
00-782 Warszawa

Cechy produktu

Status produktu lek OTC

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium