Argotiab suchy spray 125ml

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 35,90 zł 35.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

ARGOTIAB suchy spray 125ml


Argotiab suchy spray jest proszkiem tworzącym skuteczną barierę ochronną, zapobiegając maceracji ran, w szczególności ran sączących oraz pomagającym w przywróceniu prawidłowych warunków fizjologicznych, potrzebnych do spontanicznej regeneracji skóry. Dzięki składnikom produktu na skórze nie powstają infekcje, które często pojawiają się w obecności ran z wysiękiem, w przebiegu stopy cukrzycowej czy odleżyn.

Składniki: TIAB – kompleks na bazie dwutlenku tytanu kowalencyjnie związanego z jednowartościowymi jonami srebra, którego główne działanie polega na tworzeniu bariery przeciwdrobnoustrojowej w obrębie ran skórnych. Kwas hialuronowy działa nawilżająco i uwadniająco, co wspomaga proces gojenia. Kaolin medyczny działa jak materiał wchłaniający w przypadku ran sączących i z wysiękiem.

SKŁAD:
TIAB (opatentowany kompleks oparty na aktywnym srebrze Ag+ połączony kowalencyjnie z cząsteczką tytanu), kaolin medyczny, hialuronian sodu, krzemionka, gaz: N-butan.

Wskazania:

ARGOTIAB™ suchy spray chroni przed infekcjami, zabezpiecza przed tworzeniem flory bakteryjnej w miejscu zastosowania, tworzą korzystne warunki do regeneracji tkanek skóry.

Wyrób medyczny ARGOTIAB™ suchy spray należy stosować w procesie leczenia:

  • ran sączące i z wysiękiem,
  • stopie cukrzycowej,
  • stopie atlety (grzybicy stóp),
  • odleżyn,
  • niewielkich ran ciętych.

Sposób użycia: 1) przed nałożeniem oczyścić skórę i dokładnie osuszyć. 2) cienką warstwę proszku zaaplikować na chore miejsce. 3) nie masować. 4) powtarzać czynność dwa razy dziennie.

Przeciwwskazania: nadwrażliwość na składniki wyrobu. Nie stwierdzono działań niepożądanych w przypadku przedawkowania. Nie są znane interakcje z lekami i substancjami medycznymi.

Ostrzeżenia: w przypadku długotrwałego stosowania skonsultować się z lekarzem.

Nagrody:

ARGOTIAB™ SPRAY został wyróżniony przez specjalistów:

  • I miejsce na XIX Ogólnopolska Konferencja Medycyny Paliatywnej „Najlepszy produkt stosowany w medycynie paliatywnej w 2017 roku”.
  • I miejsce na XVIII Ogólnopolska Konferencja Medycyny Paliatywnej „Najlepszy produkt stosowany w medycynie paliatywnej w 2016 roku”.
  • nominacja do nagrody zaufania "Złoty Otis 2018"

 

Status: wyrób medyczny CE chroniony patentem.

 

Cechy produktu

Postać aerozol
Status produktu wyrób medyczny

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium