Granulox - aerozol z hemoglobiną 30 dawek 12.2020

Dostępność: brak towaru
Cena: 360,00 zł 360.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Granulox - aerozol z hemoglobiną, dta ważności 12.2020

UWAGA! Granulox musi być przechowywany w warunkach chłodniczych. Ze względu na wysokie temperatury produkt zamówiony w czwartek po godzinie 13:00 lub w piątek zostanie wysłany dopiero w poniedziałek. Chcemy uniknąć dodatkowego czasu, który musi spędzić w transporcie przez weekend. 

Produkt pakujemy w torbę termiczną. 

 

Innowacyjny wyrób medyczny do leczenia lokalnie niedotlenionych (hipoksycznych), przewlekłych, trudno gojących się ran.

Skład: 10% karbamylowana hemoglobina; 0,7% fenoksyetanol; 0,9% roztwór chlorku sodu; 0,05% N-acetylocysteina; ad 100% woda.

Granulox jest wyrobem medycznym przeznaczonym do leczenia chronicznych ran, takich jak owrzodzenia żylne i tętnicze podudzi, owrzodzenia mieszane (żylno-tętnicze), owrzodzeń związanych ze stopą cukrzycową, gojenia ran po zabiegach chirurgicznych oraz odleżyn.

Działanie:

Granulox na zasadzie dyfuzji dostarcza do rany niezbędny w procesie gojenia tlen. Zwiększone zaopatrzenie dna rany w tlen wspomaga i przyśpiesza gojenie rany. Granulox to 8 razy wyższe zaopatrzenie w tlen ze środowiska o niskiej zawartości tlenu; aktywny przez co najmniej 72 godziny (in vitro); prosta, wygodna i szybka aplikacja; do zastosowania ze wszystkimi „oddychającymi” opatrunkami.

Granulox nie miesza się z gazem zastosowanym w spray’u; nie tworzy typowego aerozolu podczas spryskiwania, jedynie cienką strużkę trafiającą dokładnie w miejsce aplikacji; brak efektu chłodzenia podczas natryskiwania, powodowanego parowaniem gazu nośnego (nie jest zmieszany z produktem).

Produkt można stosować, trzymając go „do góry nogami”. Dlatego można go stosować na rany, do których dostęp jest utrudniony.

Konsystencja produktu Granulox nie zmienia się, dlatego nie ma konieczności potrząsania pojemnikiem. W przeciwieństwie do innych pojemników ze sprayem, potrząsanie nie pozwala na określenie pozostałej ilości produktu Granulox.
Zawartość pojemnika wystarcza średnio na 30 rozpyleń. Zapewnione jest 99% opróżnienie pojemnika.

Jedno rozpylenie trwające 1 do 2 sekund jest zazwyczaj wystarczające do pokrycia obszaru rany o powierzchni
2 x 3 cm (6 cm2).

Hemoglobina jest najlepszym znanym transporterem tlenu w przyrodzie. Zastosowana w składzie preparatu na rany Granulox dwukrotnie przyśpiesza ich gojenie. Aerozol z hemoglobiną Granulox dostarcza tlen w maksymalnych ilościach, dzięki czemu leczenie ma łagodniejszy i szybszy przebieg. Hemoglobina może wiązać tlen i znowu go oddawać. Rozpylona na ranę, rozprowadza się w wysięku, wiąże tlen z otoczenia i transportuje go do podstawy rany, skąd dyfunduje do komórek. Dzięki temu stan rany bardzo się poprawia. Badania laboratoryjne wykazują, że wystarczy 1 gram hemoglobiny, aby w ciągu jednego dnia przetransportować aż do 1 litra tlenu. Dlatego aerozol na rany Granulox jest tak skuteczny i przynosi szybką ulgę pacjentom.

Działania niepożądane: nie są znane żadne niepożądane działania uboczne z wyjątkiem nielicznych przypadków nietolerancji w stosunku do środka konserwującego (Phenoxyethanol).

Interakcje: Nie stosować z miejscowo działającymi lekami, np. antybiotykami. Działanie Granulox’u ograniczają
środki dezynfekcyjne i proteolityczne (enzymatyczne) środki do oczyszczania ran.


Przeciwwskazania:

Ze względów bezpieczeństwa Granulox nie powinien być stosowany w ranach zakażonych oraz w okresie ciąży. Dla oceny tych przypadków nie ma wystarczającej ilości danych naukowych.

Warunki przechowywania: Przy dłuższym przechowywaniu: w lodówce, w temp. 2°C - 8°C.

W okresie stosowania: w temperaturze pokojowej, maksimum 25° C. W trakcie codziennego stosowania produkt zachowuje trwałość do 6 tygodni

Granulox®

Dostępny obecnie w ponad 40 krajach na świecie. Ponad 30.000 pacjentów leczonych Granulox’em.

 

 

Cechy produktu

Postać aerozol
Status produktu wyrób medyczny

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium