Immunodrop krople do oczu 8 ml data ważności 30.11.2022

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 49,80 zł 49.80
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Immunodrop Roztwór chroniący powierzchnię oka 8ml

Środek medyczny, służący do ochrony i stabilizacji powierzchni oka. Jego użycie jest szczególnie wskazane u pacjentów z sezonowymi i wieloletnimi objawami alergicznymi, z dyskomfortem występującym po podawaniu leków (np. przeciw jaskrze) oraz z podrażnieniami wynikającymi z otarć, obecności ciał obcych, czy ZSO.

Immunodrop jest wskazany podczas przywracania równowagi filmu łzowego, zmienionej w wyniku infekcji (np. zapalenie spojówek, zapalenie brzegów powiek, zapalenie brzegów powiek i spojówek, jęczmień) oraz po zabiegach chirurgicznych okolicy oka.

Poszczególne składniki Immunodrop stabilizują film łzowy i przywracają naturalną barierę chroniącą oko przed zewnętrznymi czynnikami mikrobiologicznymi, zanieczyszczeniami oraz substancjami środowiskowymi. Preparat wspomaga rekonstrukcję filmu łzowego i zwiększa adhezję pożytecznych bakterii, naturalnie obecnych na powierzchni oka.

Skład: 4% mieszanina fosfolipidów lizatubakteryjnego Lactobacillus sakei, hydroksypropylometyloceluloza, kwas borowy, wersenian disodowy, chlorek sodu, woda oczyszczona.

 

Lizat Lactobacillus sakei jest paraprobiotykiem, który wspomaga przywracanie naturalnego mikrobiomu powierzchni rogówki i spojówki. Paraprobiotyki (inaczej: ukryte probiotyki, ang. ghost probiotics) to lizaty komórek bakteryjnych lub nieaktywne biologicznie komórki mikroorganizmów wykazujące działanie regulujące lokalną odpowiedź immunologiczną, podobnie, jak ma to miejsce w przypadku probiotyków. Pojęcie „paraprobiotyk“ pojawiło się w wyniku najnowszych badań, w czasie których stwierdzono, że korzystne działanie immunomodulujące mogą mieć zarówno żywe (probiotyki), jak i martwe komórki bakterii a także ich fragmenty.

Poza fosfolipidami z lizatu bakteryjnego Lactobacillus sakei, Immunodrop zawiera również technologicznie zaawansowaną formułę opartą na zeolicie z aktywnymi jonami miedzi i srebra. Zeolit jest krystaliczną matrycą o regularnej i mikroporowatej strukturze, w której znajdują się aktywne jony o silnym działaniu przeciwbakteryjnym, przeciwwirusowym i przeciwgrzybiczym.

Immunodrop jest preparatem w pełni naturalnym. Wykorzystanie aktywnych jonów miedzi i srebra pozwoliło uniknąć stosowania konserwantów, które poprzez obecność w preparacie mogłyby dodatkowo podrażniać powierzchnię oka.

Sposób użycia

  • Zaaplikuj jedną lub dwie krople do każdego oka.          
  • Stosuj 3-4 razy dziennie.

Przeciwwskazania:

  • Nie używać produktu w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników.
  • Nie używać podczas noszenia soczewek.

Ważne wskazówki:

  • Nie należy używać po upływie 28 dni od otwarcia butelki.
  • Przechowywać z dala od źródeł światła słonecznego. 
  • Przechowuj w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Ostrzeżenia:

W przypadku wystąpienia działań niepożądanych należy przerwać stosowanie produktu.

Opakowanie:

8 ml preparatu.

Producent:

FBVISION

Ophthalmic Pharmaceuticals 
Via Piceno Aprutina  47 Ascoli Piceno - Italy

Cechy produktu

Status produktu wyrób medyczny

Opinie o produkcie (1)

25 sierpnia 2022

Bardzo dobre krople, szybka ulga dla oczu, łatwa aplikacja. Zdecydowanie polecam!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium