IBUPROFEN MAX 400 mg x 10 tabletek powlekanych POLFA Łódź

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 6,78 zł 6.78
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

IBUPROFEN MAX 400 mg x 10 tabletek powlekanych POLFA Łódź 

Ibuprofen Max to produkt leczniczy należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Lek o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Stosowany jest w bólach różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego (bóle głowy, m.in. bó napięciowy i migrena, nerwobóle, bóle zębów, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle towarzyszące grypie i przeziębieniu), podczas gorączki różnego pochodzenia (m.in. w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych), a także  podczas bolesnego miesiączkowania. 

SKŁAD: 

Substancją czynną jest ibuprofen (Ibuprofenum)

1 tabletka powlekana zawiera 400 mg ibuprofenu.

Substancje pomocnicze: rdzeń tabletki: celuloza mikrorystaliczna, laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, kroskarmeloza sodowa, powidon K30, talk, dimetykon, krzemionka koloidalna bezwodna. Otoczka tabletki: talk, hypromeloza, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 6000, czerwień koszenilowa (E124), azorubina (E122), dimetykon.

Lek zawiera laktozę.

Lek zawiera czerwień koszenilową i azorubinę. 

DAWKOWANIE: 

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli i młodzież (w wieku od 12 lat) o masie ciała 40 kg i większej:

Dawka początkowa ibuprofenu to 400 mg (1 tabletka). W razie konieczności można przyjąć dodatkową dawkę 400 mg ibuprofenu (1 tabletka). Odstęp pomiędzy kolejnymi dawkami powinien być ustalany odpowiednio do występujących objawów i przy uwzględnieniu maksymalnej zalecanej dawki dobowej. Nie powinien być on krótszy niż 6 godzin. W ciągu 24 godzin nie należy przekraczać całkowitej dawki 1200 mg ibuprofenu (3 tabletki).

Dawkowanie w przypadku migrenowego bólu głowy to 400 mg ( 1 tabletka) w dawce pojedynczej, a w razie konieczności 400 mg (1 tabletka) co 4-6 godzin. Maksymalna dawka dobowa ibuprofenu nie powinna przekraczać 1200 mg (3 tabletki). Przyjmowanie leku należy ograniczyć do maksymalnie dwóch lub trzech dni w tygodniu.

Sposób podawania Podanie doustne.

Tabletki należy połykać w całości, popijając wodą.

U osób z dolegliwościami przewodu pokarmowego zaleca się przyjmowanie leku IBUPROFEN MAX podczas posiłków.

Pacjenci w wieku powyżej 65 lat

Jeśli pacjent jest w podeszłym wieku powinien zawsze skonsultować się z lekarzem zanim zacznie stosowanie leku IBUPROFEN MAX, ze względu na większe prawdopodobieństwo wystąpienia działań niepożądanych. Lekarz zaleci odpowiednie stosowanie leku. 

DZIAŁANIE: 

Lek Ibuprofen Max działa przeciwzapalnie, przecibólowo, przeciwgorączkowo. 

WSKAZANIA: 

  • bóle głowy, m.in. ból napięciowy i migrena, -bóle zębów, nerwobóle,
  • bóle mięśniowe, stawowe i kostne,
  • bóle towarzyszące grypie i przeziębieniu,
  • gorączka różnego pochodzenia. 

PRZECIWWSKAZANIA: 

Kiedy nie stosować leku IBUPROFEN MAX:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na ibuprofen lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
  • jeśli pacjent ma uczulenie na leki z grupy NLPZ, w tym kwas acetylosalicylowy lub inne substancje; występowanie w przeszłości astmy aspirynowej, obrzęku naczynioruchowego (choroby skóry i błon śluzowych charakteryzujące się występowaniem obrzęków), skurczu oskrzeli, nieżytu nosa (kataru) lub pokrzywki, związanych z przyjmowaniem kwasu acetylosalicylowego lub Innych leków z grupy NLPZ,
  • jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność nerek i (lub) wątroby,
  • w przypadku choroby wrzodowej żołądka i (lub) dwunastnicy (czynnej lub w wywiadzie), perforacji lub krwawienia, również występującego po zastosowaniu NLPZ,
  • w ciężkiej niewydolności serca (klasa IV wg NYHA),
  • jeśli u pacjenta występuje ciężkie nadciśnienie tętnicze,
  • jeśli u pacjenta występuje krwawienie z naczyń mózgowych lub inne, czynne krwawienie,
  • jeśli u pacjenta występują niewyjaśnione zaburzenia układu krwiotwórczego,
  • jeśli u pacjenta występuje ciężkie odwodnienie (spowodowane wymiotami, biegunką lub niewystarczającym nawodnieniem),
  • w przypadku skazy krwotocznej (skłonności do krwawień w obrębie np. skóry i błon śluzowych, nosa, układu pokarmowego) oraz przyjmowania leków przeciwzakrzepowych,
  • w przypadku jednoczesnego przyjmowania innych leków z grupy NLPZ, w tym inhibitorów COX-2,
  • w ostatnich trzech miesiącach ciąży,
  • u młodzieży o masie ciała poniżej 40 kg i dzieci. 

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE: 

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

W związku z leczeniem lekami z grupy NLPZ zgłaszano występowanie obrzęków, nadciśnienia tętniczego i niewydolność serca.

Przyjmowanie leków, zawierających w swoim składzie ibuprofen, może być związane z niewielkim zwiększeniem ryzyka ataku serca (zawał serca) lub udaru.  Wzrost ryzyka następuje  w przypadku stosowania dużych dawek leku i w przypadku stosowania leku przez długi okres czasu.

Niezbyt często występujące działania niepożądane (u mniej niż 1 na 100 osób):

  • niestrawność ból brzucha, nudności,
  • bóle głowy,
  • zaburzenia widzenia,
  • pokrzywka i świąd.

Rzadko występujące działania niepożądane (1 na 1000 osób):

  • biegunka, wzdęcia, zaparcia; wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka,
  • depresja, dezorientacja, omamy, bezsenność
  • zawroty głowy, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia,
  • niedowidzenie toksyczne,
  • szumy uszne,
  • zmniejszenie wartości hemoglobiny i hematokrytu, hamowanie agregacji płytek, przedłużony czas krwawienia, zmniejszenie stężenia wapnia w surowicy, zwiększenie stężenia kwasu moczowego w surowicy.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (u mniej niż 1 na 10 000 osób):

  • zaburzenia wskaźników morfologii krwi (anemia, leukopenia - zmniejszenie liczby białych krwinek -leukocytów, trombocytopenia - zmniejszenie liczby płytek krwi, pancytopenia - niedobór wszystkich prawidłowych krwinek; czerwonych, białych i płytek krwi, agranulocytaza - brak pewnego rodzaju krwinek białych-granulocytów),
  • zaburzenia czynnośd wątroby, szczególnie podczas długotrwałego stosowania,
  • rumień wielopostadowy, zespół Stevensa-Johnsona (ciężki, zagrażający życiu typ reakcji alergicznej), toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka,
  • smołowate stolce, krwawe wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna. Choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego i perforacja, szczególnie u osób w wieku powyżej 65 lat,
  • aseptyczne zapalenie opon mózgowych,
  • obrzęki, dysuria (dyskomfort towarzyszący oddawaniu moczu), zmniejszenie ilości wydalanego moczu, niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zwiększenie stężenia mocznika w surowicy, zwiększenie stężenia sodu w osoczu krwi (retencja sodu),
  • ciężkie reakcje nadwrażliwość jak obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność tachykardia (przyspieszone bicie serca), hipotensja (nagłe zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi), wstrząs, zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli,
  • u pacjentów z istniejącymi chorobami autoimmunologicznymi (toczeń rumieniowaty układowy, mieszana choroba tkanki łącznej) podczas leczenia ibuprofenem odnotowano pojedyncze przypadki objawów występujących w aseptycznym zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych jak sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączka, dezorientacja,
  • obrzęk, nadciśnienie tętnicze, niewydolność sera związana ze stosowaniem leków z grupy NLPZ w dużych dawkach,
  • nadciśnienie tętnicze. 

OSTRZEŻENIA I ŚRODKI OSTROŻNOŚCI: 

  • Lek przechowywać w temperaturze pokojowej.
  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
  • Lek zawiera laktozę, jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.
  • Lek zawiera czerwień koszenilową i azorubinę, może powodować reakcje alergiczne. 

STOSOWANIE INNYCH LEKÓW: 

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Ibuprofen Max może wchodzić w reakcje z:

  • kwas acetylosalicylowy, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne,
  • leki obniżające ciśnienie krwi,
  • leki moczopędne. 

STOSOWANIE LEKU Z JEDZENIEM I PICIEM: 

Tabletki należy połykać w całości, popijając wodą. U osób z dolegliwościami przewodu pokarmowego zaleca się przyjmowanie leku IBUPROFEN MAX podczas posiłków.

Należy unikać spożywania alkoholu, ponieważ może on nasilać działania niepożądane leku IBUPROFEN MAX, szczególnie ze strony przewodu pokarmowego i ośrodkowego układu nerwowego. 

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ: 

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie wolno przyjmować leku IBUPROFEN MAX w ostatnich 3 miesiącach ciąży. 0 ile lekarz nie zaleca inaczej, należy unikać stosowania tego leku w pierwszych 6 miesiącach ciąży.
Lek ten przenika do mleka kobiecego, ale można go stosować podczas karmienia piersią jeśli jest stosowany w zalecanej dawce i przez możliwie najkrótszy czas.

Lek ten należy do grupy leków (NLPZ), które mogą zaburzać płodność kobiet. Stosowanie tego leku nie jest zalecane w przypadku kobiet starających się zajść w ciążę. Działanie to jest przemijające i ustępuje, po zakończeniu terapii. 

STOSOWANIE LEKU U DZIECI I MŁODZIEŻY: 

U odwodnionych dzieci i młodzieży istnieje ryzyko zaburzenia czynności nerek. 

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGA MASZYN: 

Zasadniczo ibuprofen nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn, jednak ze względu na możliwość wystąpienia działań niepożądanych, takich jak: zmęczenie, senność, zawroty głowy (zgłaszanych jako częste) i zaburzeń widzenia (zgłaszanych jako niezbyt częste) podczas stosowania dużych dawek, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn może być zaburzona w pojedynczych przypadkach. Działanie to może być nasilone w przypadku jednoczesnego spożywania alkoholu.

 

PODMIOT ODPOWIEDZIALNY:

Laboratoria Polfa Łódź Sp. z o.o.
Aleje Jerozolimskie 142B
Warszawa

Cechy produktu

Status produktu lek OTC

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium