Magne B6 Forte 100 mg + 10 mg, 60 tabletek powlekanych

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 22,17 zł 22.17
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

MAGNE B6 Forte, 100 mg + 10 mg, tabletki powlekane

Magne B6 Forte to produkt leczniczy w postaci tabletek powlekanych, który uzupełnia niedobory magnezu i (lub) witaminy B6 w organizmie. Przeznaczony jest dla dzieci od 6 roku życia i osób dorosłych. Zawiera dobrze przyswajalną sól magnezu - cytrynian. 

SKŁAD: 

Substancjami czynnymi leku są: cytrynian magnezu (Magnesii citras) i pirydoksyny chlorowodorek (Pyridoxini hydrochloridum).

1 tabletka powlekana zawiera 100 mg jonów magnezu w postaci magnezu cytrynianu (Magnesii citras) oraz 10 mg pirydoksyny chlorowodorku (Pyridoxini hydrochloridum).

Substancje pomocnicze: laktoza bezwodna, makrogol 6000, magnezu stearynian, hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), talk. 

DAWKOWANIE: 

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dzieci  i młodzież w wieku 6 lat lub powyżej (o masie ciała około 20 kg): od 10 do 30 mg/kg mc. na dobę (tzn. od 0,4 do 1,2 mmol/kg mc.na dobę) tzn. od 2 do 4 tabletek na dobę, w 2 lub 3 dawkach podzielonych, podczas posiłków.

Dorośli: od 3 do 4 tabletek na dobę, w 2 lub 3 dawkach podzielonych podczas posiłku.

Tabletki należy połykać, popijając dużą ilością wody. 

DZIAŁANIE: 

Magne B6 Forte zawiera jony magnezowe oraz chlorowodorek pirydoksyny (witaminę B6). Lek uzupełnia niedobory magnezu i (lub) witaminy B6 w organizmie. 

WSKAZANIA:

Produkt jest wskazany do stosowania w niedoborach magnezu, które mogą objawiać się nerwowością, drażliwością, wahaniami nastroju, łagodny lękiem, niepokojem, przejściowym uczuciem zmęczenia, ospałością, zaburzeniami snu w niewielkim nasileniu; objawami lęku, takimi jak kurcze przewodu pokarmowego lub kołatanie serca (bez zaburzeń serca); kurczami mięśni, mrowieniem, drganiem powiek. 

PRZECIWWSKAZANIA: 

Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu oraz u pacjentów z ciężką niewydolnością nerek i stosujących lewodopę. 

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE: 

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Z częstością nieznaną obserwowano: reakcje nadwrażliwości, biegunkę, ból brzucha, reakcje skórne, pokrzywkę, świąd, wyprysk i rumień.

 

OSTRZEŻENIA I ŚRODKI OSTROŻNOŚCI: 

Należy zachować szczególną ostrożność u pacjentów z umiarkowaną niewydolnością nerek ze względu na ryzyko wystąpienia wysokiego stężenia magnezu we krwi.

Na skutek przyjmowania wysokich dawek pirydoksyny przez długi czas może wystąpić czuciowa neuropatia aksonalna (uczucie mrowienia).

Lek zawiera laktozę. Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25ºC.

 

STOSOWANIE INNYCH LEKÓW: 

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Leku nie należy stosować u pacjentów leczonych lewodopą w monoterapii.

Należy unikać jednoczesnego stosowania produktów zawierających fosforany lub sole wapniowe, ponieważ związki te hamują wchłanianie magnezu z jelita cienkiego. W przypadku jednoczesnego doustnego stosowania antybiotyku z grupy tetracyklin i leku Magne B6 Forte, należy zachować 3 godzinny odstęp między ich przyjmowaniem. Antybiotyki z grupy chinolonów (takie jak cyprofloksacyna, lewofloksacyna) muszą być przyjmowane co najmniej 2 godziny przed podaniem leku Magne B6 Forte lub 6 godzin po jego podaniu.

 

STOSOWANIE LEKU Z JEDZENIEM I PICIEM: 

Lek należy przyjmować podczas posiłków, popijając wodą.

 

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ: 

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Lek może być stosowany w ciąży i okresie karmienia piersią wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

 

STOSOWANIE LEKU U DZIECI I MŁODZIEŻY: 

Lek wskazany dla dzieci od 6 roku życia i masie ciała około 20 kg.

 

PRODUCENT

SANOFI AVENTIS
Bonifraterska 17
Warszawa

Cechy produktu

Status produktu lek OTC

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium